Dijital Dönüşüm & IoT

Tarih: 2 Ağustos 2016

4

Akıllı evi olana indirimli konut sigortası!

Nesnelerin İnterneti bir çok sektörü derinden etkilemeye hazırlanırken, şimdilik bayrağı sağlık, şehircilik ve sigortacılık sektörleri taşıyor gibi görünüyor.

Bu minvalde son aylarda özellikle de sigortacılık sektöründe, dünya çapında inovasyon arayışlarının çoğaldığını gözlemliyoruz.

İşte size yakın zamandan bir örnek:

Zurich Sigorta ve İngiltere Merkezli #IoT girişimi Cocoon geçtiğimiz günlerde sıradışı bir işbirliği duyurarak; poliçe sahiplerinin akıllı ev ürünlerinden daha ucuza yararlanabileceğini; aynı şekilde akıllı ev ürünlerine sahip kişilerin ise ucuza konut poliçesi yaptırabileceğine dair anlaşmaya vardıklarını ilan etti.

Merak edenler için, Cocoon kitle fonlama sitesi Indiegogo’da büyümüş ve gelişmiş, henüz 2 yıllık bir firma. Bunun altını şu açıdan çizmek istedim, zira girişimcilerin hemen hepsi, ürün veya hizmetlerini geliştirirken alacakları yatırımın maddi boyutlarına odaklanıyorlar.

Oysa müşteri ve fayda odaklı süreçleri, işbirliği olanaklarını ve benzer fırsatları görebilmek çok önemli.

Cacoon Iot

Cocoon örneği bu yüzden önemli. Burada Zurich Sigorta iş birliği hem bilinirlik, hem itibar, hem de ürünün somut faydasının tüketicilere aktarımı konusunda paha biçilmez bir önem taşıyor.

Benzer işbirliklerini ülkemizde de görebilmek dileğiyle.
https://cocoon.life/about/

Tags: , ,4 Responses to Akıllı evi olana indirimli konut sigortası!

  1. Akıllı ev teknolojilerinin gelişimi konusunda Türkiye’de daha fazla çaba gerekli. Özellikle halka bu teknolojileri iyi anlatmalıyız. Birçok konut projesinde kullanılıyor ancak kullanan yok.

  2. yicit says:

    Şu an için aslında bir geçiş dönemindeyiz 2020’lerde bu dönüşümün tamamlanmasını ve işin bir standart haline gelmesini umuyoruz.

  3. Akıllı ev sistemlerinin çok geliştiğine şimdiden şahit oluyoruz, mesela ısıtma soğutma sistemlerinde kapı kilit sistemlerinde güvenlik sistemi ve bir çok konuda mobil uygulamalarla evinizi telefonla kontrol ederek hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor, bir yandan da pazarlamacılar ve girişimciler için yeni kapılar ve iş imkanları sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Dön ↑