Dünya Aids Günü |


Dijital & Pazarlama no image

Tarih: 2 Aralık 2007

14

Dünya Aids Günü14 Responses to Dünya Aids Günü

 1. akın says:

  bende prezervatif kullanın mesajı taşıyormuş izlenimi bıraktı ama emin değilim.

 2. Yicit says:

  Aynen öyle. Mum hali hazırda prezervatifi imgeliyor. Bunu mumun çekim açısından ve izin verilen kadraj uzunluğundan (boyundan) görebiliyoruz.

  Öte yandan kendinizi yakmayın, önlem alın önermesi de var gibi.
  Her bir mum yakma haraketinin yeni bir sex deneyimini temsil ettiği ve böylecene riskin çok olduğu manası da çıkartılabilir..

 3. akın says:

  mum bence prezervatif değil cinsel organ imgesi. prezervatif imgesi olsaydı prezervatifin patlayabileceği sonucuna varırdık. kibritin muma her dokunuşu bir seks deneyimini simgeliyor ve en sonuncusunda anladığımız kadarıyla mum alev alıyor. bunu da virüsün bulaşması olarak yorumlayabiliriz. ama önlem alsaydık böyle bir durum ortaya çıkmayacaktı.

 4. Yicit says:

  ya ben cinsel organ demek istemediğim için prezervatif demiştim. yani cinsel organ üzerindeki bir prezervatiften bahsediyordum. Ama senin okuman da doğru.
  Sanırım tartışa tartışa bulacağız.. Seni bekliyoruz Selçuk !

 5. selcuk! says:

  Bir de bilindiği gibi genellikle batı olmak üzere bazı doğu medeniyetlerinde de ölenlerin ardından yas tutmak için mum yakılır.
  Zaten video’nun sonunda da bahsedilen mumların sayısı hesaplanabilecek şekilde açık bırakılmış bir finalle noktalanmış. Bu da muhtemelen bunun üzerine düşünün mesajı taşıyor.
  Yani ben şahsen saniyede kaç mum yandığını hesaplamaya çalışırken buldum kendimi.
  Ben bir de şeytanın avukatlığını yapıp biraz daha alakasız bir noktadan bakacağım müsadenizle. Zeminin siyah olup mumum beyaz olmasını şöyle yorumlamak istiyorum.
  HIV’in geçmişini zaten az çok hepimiz biliyoruz. 1900’lü yılların ortalarında “afrika’dan dünyaya yayılmış” bir virüs olarak nitelendiriliyor. Burda zemin = hastalığın geçmişi olarak algılamak pekala mümkündür.
  Beyaz mum ise dolaylı olarak beyaz ırkın yanmaması için bir çabanın gerekli olduğununu söyleyebilirim.
  Ayrıca mumu devamlı sağ elin yakması da muhafazakarlığı simgeleyebilir. Sonuç itibariyle “şeytan solaktır”. İyilik de sağ elle gelecektir.
  Ve şunu da söylüyorum orada sadece 3 mum var. Evet.

 6. Yicit says:

  evet işte beklenen reklam okuması. Tebrikler. Bunların hepsini toparlayıp post’u editleteceğim. Bu arada siyah-beyaz, ölüm-yaşam.

 7. akın says:

  selçuk süper okuma yapmışsın ama bazı noktalar kafama takıldı.

  muhafazakarlar genellikle tek eşlidir ve muhafazakar birisinin hiv virüsünü kapması bu nedenle çok eşli birine göre daha zordur. bu noktada eğer durumu şeytani bir öğeye dönüştürmek isteselerdi mumu yakan sol el olmaz mıydı?

  bir de mum genellikle beyazdır. oraya daha farklı renkte bir mum koysalardı dikkati istemedikleri bir yöne çekebilirlerdi bence. siyah zemin seçilmiş olmasını da kontrast meselesine bağlayabiliriz. beyaz mum en çok siyah zemin üzerinde dikkat çekici olurdu.

 8. Yicit says:

  bu da güzel oldu..

 9. akın says:

  aa bişey buldum:)

  iki yakışta parmaklar kapalı, üçüncüdeyse parmaklar aşağıya doğru açık. sürekli böyle tekrarlıyor. bir anlam çıkar mı bundan?:)

 10. akın says:

  ayrıca duman çıkmasına neden olan son hamle parmakların açık olduğu vaziyette gerçekleşiyor. acaba anal ve vajinal birleşmeye bir gönderme olabilir mi?

  birader okuma yapacaz diye pornoya çevirdim ayrıca. kusura bakmayın:)

 11. Yicit says:

  yoo bence gayet güzel didiklenmesi lazım her ayrıntının. hem ayıp montaj’da olur. reklam da olmaz 😉

 12. selcuk! says:

  okuma dediniz okuduk işte kontrast neymiş o zaman yeşille kırmızı seçselerdi. ben biraz daha görüngübilimsel yaklaştım olaya.

 13. cem says:

  atın ölümü arpadan olsun

 14. cem says:

  ayriyetten 384 günü pek çözemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Dön ↑