Kimdir?

Yiğit Kalafatoğlu

Eğitim:
Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile birlikte tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun oldu.

Kalafatoğlu, 2012 itibariyle akademik kariyerine BİLGİ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda devam etmekte.

Profesyonel Kariyer:
2006 yılından beri çeşitli ajanslarda görev aldı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı bir çok marka ile tanışma fırsatı buldu.

Reklamcılık ve kitle iletişimi ile ilgili fikirlerini paylaşmak için 2004 yılında açtığı kişisel blogu yicit.com ile 2009 yılı Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisi birincisi seçildi.

Okumakta olduğunuz bu blog, aynı zamanda Türkiye’nin en eski ikinci blogu olarak bilinmekte.

2009 yılında ayrıca, Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk ajanslarından olan Utopic Farm‘ın kurucuları arasında yer adı.

Bugün itibariyle de, hizmet alanını genişleten ve “dijitalize tam hizmet reklam ajansı” haline gelen Utopic Farm’da Ajans Başkanı olarak yöneticilik görevini sürdürmekte.

Akademik Kariyer:
2010 yılında Kadir Has Üniversitesi bünyesinde açılan Sosyal Medya Akademisi’nin kurucusu olan Kalafatoğlu, 8 yıl boyunca yöneten ve 600’den fazla pazarlama profesyonelinin sektöre katılmasında aktif bir rol üstlenen Kalafatoğlu, 2015 yılında yine aynı Üniversite bünyesinde “Nesnelerin İnterneti İle Pazarlama” alanında eğitim veren IoT Akademi‘yi hayata geçirdi.

2017 yılında ise yepyeni bir müfredat ile  Uygulamalı Sosyal Medya Akademisi projesine başlayan Kalafatoğlu, bugün halen çeşitli üniversitelerde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak “Pazarlama İletişimi ” dersleri vermektedir.

Yayınları:

 • Elektronik Ortamlarda İtibar Yönetimi, Marmara Üniversitesi SBE, 2010
 • Sosyal Medya ve E-Pazarlama İle İlişkisi, Makale, RYD Hakemli Dergi, 2010.
 • Sosyal Medya ve E-Pazarlama İle İlişkisi, Genişletilmiş E-Kitap: 2011
 • Pazarlamada Olası Paradigma Kayması: Nesnelerin İnterneti, Bilgi Üniversitesi, 2014
 • Yeni Medya Çalışmaları III, Taş Mektep Yayınları, 2015

4 Responses to Kimdir?

 1. esin filiz kiliclioglu says:

  yigit bey merhaba;sizinle kurumum adina iletisime gecmek istiyorum iletisim bilgilerinize nasil ulasabilirim?

 2. yicit says:

  merhaba; yicit-at-yicit.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 3. Buğçe Baybaş says:

  Merhaba;
  Sizinle Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü olarak iletişime geçmek istiyoruz.Mail adresinize ulaşamadık.Nasıl görüşebiliriz?

 4. siznle görüşmek istiyoruz. BİRUNİ EĞİTİM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON-biruni@biruniegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑