Kimdir?

Yiğit Kalafatoğlu

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile birlikte tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun oldu. 2012 itibariyle; akademik kariyerine BİLGİ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda devam etmekte.

Kalafatoğlu, 2006 yılından beri çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak görev yaptı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı bir çok marka ile tanışma fırsatı buldu.

Reklamcılık ve kitle iletişimi ile ilgili fikirlerini paylaşmak için 2005 yılında açtığı kişisel blogu yicit.com ile 2009 yılı Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisi birincisi seçildi.

2009 yılında, Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk ajanslarından olan Utopic Farm‘ın kuruluşunda yer alan Yiğit Kalafatoğlu, bugün itibariyle hizmet alanını genişleten ve “dijitalize tam hizmet reklam ajansı” haline gelen Utopic Farm’da Ajans Başkanı olarak yöneticilik görevini sürdürmekte.

Profesyonel hayatın yanı sıra; 2010 yılından beri kurucuları arasında yer aldığı Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi’ni yöneten Yiğit Kalafatoğlu, bugüne kadar 300’den fazla dijital pazarlama profeyonelinin sektöre kazandırılmasında etkin rol üstlendi.

2015 yılında ise yine Kadir Has Üniversitesi bünyesinde yer alan ve “Nesnelerin İnterneti İle Pazarlama” alanında eğitim veren IoT Akademi‘nin kuruluşunda yer aldı.

Kalafatoğlu bugün halen, çeşitli üniversitelerde  yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir.

Yayınları:

 • Elektronik Ortamlarda İtibar Yönetimi, Marmara Üniversitesi SBE, 2010
 • Sosyal Medya ve E-Pazarlama İle İlişkisi, RYD Hakemli Dergi, 2011. E-Kitap: 2011
 • Pazarlamada Olası Paradigma Kayması: Nesnelerin İnterneti, Bilgi Üniversitesi, 2014
  • Yeni Medya Çalışmaları III, Taş Mektep Yayınları, 2015
Be Sociable, Share!

3 Comments

 1. esin filiz kiliclioglu 14 Eylül 2012 at 13:41

  yigit bey merhaba;sizinle kurumum adina iletisime gecmek istiyorum iletisim bilgilerinize nasil ulasabilirim?

 2. merhaba; yicit-at-yicit.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 3. Buğçe Baybaş 12 Şubat 2014 at 15:21

  Merhaba;
  Sizinle Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü olarak iletişime geçmek istiyoruz.Mail adresinize ulaşamadık.Nasıl görüşebiliriz?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*